Wstęp

W tym dziale zgromadziliśmy szeroki wybór zadań algorytmiczno-programistycznych o różnym stopniu trudności. Niektóre z nich są twórczością naszych autorów, jednak znaczna część to zadania inspirowane zagadnieniami dostępnymi w renomowanych serwisach, takich jak UVA czy SPOJ. W trosce o transparentność, w przypadku zadań adaptowanych, zawsze umieszczamy link do źródła.
Każde zadanie zawiera dokładny opis problemu do rozwiązania, a większość zawiera także przykładową implementację. Dodatkowo, przy niektórych zagadnieniach, dostępne są dodatkowe wskazówki czy uwagi, które mogą pomóc w zrozumieniu problemu lub wskazać kierunek poszukiwań rozwiązania. Zachęcamy do podjęcia wyzwania i samodzielnego rozwiązania zadania zanim zajrzysz do proponowanej odpowiedzi.
Zadanie w każdym przypadku jest takie samo: zaproponuj algorytm i/lub napisz program, który będzie zgodny z podanym opisem i spełni określoną specyfikację. Rozwiązując zadania rozwiniesz umiejętności logicznego myślenia, nauczysz się nowych algorytmów i poznasz techniki programistyczne.